Zazam! Sähköä ja pakkasta!
Käsityökoulu Robotti ry järjestää 22.-26.2. talvilomaleirin 7–9-vuotiaille lapsille Lasten kulttuurikeskus Pikku-Aurorassa (Järvenperäntie 1-3, 02940 Espoo). Leirillä hahmotetaan digitalisoituvaa ja teknistyvää maailmaa tieteen ja taiteen avulla. Tutustumme mm. elektroniikkaan, ohjelmointiin (Scratch), 3D-printtaukseen sekä laserleikkaamiseen pienien projektien ja tehtävien kautta. Oppiminen tapahtuu leikin ja hauskanpidon kautta! Leirin ohjelmaan kuuluu myös ulkoilua ja pelejä.

Leiri järjestetään 22.-26.2.2016 (viikko 8). Leiripäivän kesto on klo 9-15.

Leiri on suunnattu 7–9-vuotiaille

Lasten kulttuurikeskus Pikku-Aurora, Järvenperäntie 1-3, 02940 Espoo.

www.espoo.fi/pikkuaurora

www.kasityokoulurobotti.fi

Leirin hinta on 180€. Hinta sisältää materiaalit, välipalan ja tapaturmavakuutuksen. HUOM! Leiriläiset eivät mahdollisesti saa kaikkia leirin teoksia mukaan riippuen käytetyistä komponenteista tai mikrokontrollereista. 

ILMOITTAUTUMISLOMAKKEESEEN PÄÄSET TÄSTÄ!

Leiriläisten tulee ottaa omat eväät mukaan lounaaksi. Käsityökoulu Robotti tarjoaa välipalan iltapäivällä.

HUOM! Kaikki oikeudet muutoksiin pidätetään. Leiri järjestetään jos saadaan tarvittava määrä osallistujia.

_MG_6637

[:]