[:fi]Näyttökuva 2014-12-28 kello 15.32.39Käsityökoulu Robotti aloittaa toimintansa Turussa 16.1. ja kaipaisimme vielä kovasti muutamia käytettyjä kannettavia! Jos nurkissasi lojuu vanha, mutta toimiva kannettava niin olisimme kiitollisia lahjoituksestasi! Ei haittaa onko kone pc vai mac, pieni vai suuri.

Kone tulee lasten ohjelmoinnin ja 3D-mallinnuksen yms. opetuskäyttöön. Tietokoneiden kovalevyt tyhjennämme viimeistä bittiä myöden kun asennamme koneeseen uudet käyttöjärjestelmät, eli vanhat tiedot eivät jää lojumaan koneelle. Kaikki toimivat alle 10-vuotta vanhat koneet käyvät meille mainiosti! Myös vanhempia ns. retrokoneita otamme vastaan.

Otamme mielellämme vastaan myös muuta käytöstäsi poistettua elektroniikkaa. Parille projektrorillekin olisi tarvetta!

Käsityökoulu Robotti on voittoa tavoittelematon rekisteröity yhdistys, jonka päämääränä on yhdistää taiteen-, tieteen- ja teknologian opetusta mielenkiintoiseksi ja merkitykselliseksi kokonaisuudeksi.  Kohderyhmämme ovat lapset aina esikouluiästä teineihin.

Jos haluat tehdä lahjoituksen, tai kysyä lisää ota yhteyttä!

Yhteystiedot: tomi@www.kasityokoulurobotti.fi[:en]Näyttökuva 2014-12-28 kello 15.32.39Käsityökoulu Robotti aloittaa toimintansa Turussa 16.1. ja kaipaisimme vielä kovasti muutamia käytettyjä kannettavia! Jos nurkissasi lojuu vanha, mutta toimiva kannettava niin olisimme kiitollisia lahjoituksestasi! Ei haittaa onko kone pc vai mac, pieni vai suuri.

Kone tulee lasten ohjelmoinnin ja 3D-mallinnuksen yms. opetuskäyttöön. Me poistamme kaikki vanhat tiedot, -itseasiassa asennamme niihin kokonaan uuden käyttöjärjestelmän. Kaikki toimivat alle 10-vuotta vanhat koneet käyvät meille mainiosti!

Otamme mielellämme vastaan myös muuta käytöstäsi poistettua elektroniikkaa. Parille projektrorillekin olisi tarvetta!

Käsityökoulu Robotti on voittoa tavoittelematon rekisteröity yhdistys, jonka päämääränä on yhdistää taiteen-, tieteen- ja teknologian opetusta mielenkiintoiseksi ja merkitykselliseksi kokonaisuudeksi.  Kohderyhmämme ovat lapset aina esikouluiästä teineihin.

Jos haluat tehdä lahjoituksen, tai kysyä lisää ota yhteyttä!

Yhteystiedot: tomi@www.kasityokoulurobotti.fi[:]