[:fi]robotti_logo2

TIEDEkasvatus+TAIDEkasvatus

Käsityökoulu Robotti etsii työpajaohjaajia. 

www.kasityokoulurobotti.fi

Oletko kiinnostunut tieteen ja taiteen yhdistämisestä? Matematiikasta, fysiikasta, historiasta, biologiasta? Visuaalisista taiteista, nukketeatterista, animaatiosta? Ohjelmoinnista tai elektroniikasta? Entä robotiikasta tai 3D-tulostuksesta? Tai onko teatteri, äänitaide tai tieteen erilaiset kokeet alaasi? Entäpä majan rakennus, kierrätys tai käsityöt?

Entä kiinnostaako opettaminen? Haluaisitko jakaa osaamistasi ja kokemuksiasi lasten ja nuorten kanssa?

Käsityökoulu Robotti etsii työpajaohjaajia pitämään uusia mielenkiintoisia työpajoja ja kursseja.

Mikä on Käsityökoulu Robotti?

Käsityökoulu Robotti ry on Taidetalo Pikku-Aurorassa, Espoossa, toimiva lasten- ja nuorten käsityökoulu. Opetuksessamme yhdistyy tiede- ja taidekasvatus,  digitaalisten tekniikoiden oppiminen yhdessä perinteisten käden taitojen kanssa. Keksiminen, tutkiminen ja rakentaminen on sekä tiedettä että taidetta!

 

Mitä odotamme sinulta?

Halua toimia lasten kanssa, kokemusta opettamisesta

tai kokemusta elektroniikasta ja taiteesta tai muusta vastaavasta.

 

Jos olet kiinnostunut tule 16.4. klo 17.00 kuulemaan lisää!

PAIKKA: Käsityökoulu Robotti, Taidetalo Pikku Aurora, Järvenperäntie 1-3, 02940 Espoo

Lisätiedot: tomi@www.kasityokoulurobotti.fi, roi@www.kasityokoulurobotti.fi

 

 [:en]robotti_logo2

TIEDEkasvatus+TAIDEkasvatus

Käsityökoulu Robotti etsii työpajaohjaajia. 

www.kasityokoulurobotti.fi

Oletko kiinnostunut tieteen ja taiteen yhdistämisestä? Matematiikasta, fysiikasta, historiasta, biologiasta? Visuaalisista taiteista, nukketeatterista, animaatiosta? Ohjelmoinnista tai elektroniikasta? Entä robotiikasta tai 3D-tulostuksesta? Tai onko teatteri, äänitaide tai tieteen erilaiset kokeet alaasi? Entäpä majan rakennus, kierrätys tai käsityöt?

Entä kiinnostaako opettaminen? Haluaisitko jakaa osaamistasi ja kokemuksiasi lasten ja nuorten kanssa?

Käsityökoulu Robotti etsii työpajaohjaajia pitämään uusia mielenkiintoisia työpajoja ja kursseja.

Mikä on Käsityökoulu Robotti?

Käsityökoulu Robotti ry on Taidetalo Pikku-Aurorassa, Espoossa, toimiva lasten- ja nuorten käsityökoulu. Opetuksessamme yhdistyy tiede- ja taidekasvatus,  digitaalisten tekniikoiden oppiminen yhdessä perinteisten käden taitojen kanssa. Keksiminen, tutkiminen ja rakentaminen on sekä tiedettä että taidetta!

 

Mitä odotamme sinulta?

Halua toimia lasten kanssa, kokemusta opettamisesta

tai kokemusta elektroniikasta ja taiteesta tai muusta vastaavasta.

 

Jos olet kiinnostunut tule 16.4. klo 17.00 kuulemaan lisää!

PAIKKA: Käsityökoulu Robotti, Taidetalo Pikku Aurora, Järvenperäntie 1-3, 02940 Espoo

Lisätiedot: tomi@www.kasityokoulurobotti.fi, roi@www.kasityokoulurobotti.fi

 

 [:]