[:fi]Helmikuun hiihtolomalla Käsityökoulu Robotti järjesti tiloissaan Taidetalo Pikku-Aurorassa Talvileirin, johon osallistui kymmenen 6-9 vuotiasta poikaa. Leirillä tutustuimme elektroniikkaan tehden erilaisia projekteja alkaen murtohälyttimistä aina omiin 3D-suunnitteltuihin ja tulostettuihin avaimenperiin. Loppuviikosta rakensimme oman talvisen huvipuiston, josta löytyi useita kummitusjunia ja muuta hauskaa. Siinä sivussa ammuimme limsapulloraketteja ja rakensimme kananmunille laskuvarjoja.
[vimeo https://vimeo.com/88007563][:en]Helmikuun hiihtolomalla Käsityökoulu Robotti järjesti tiloissaan Taidetalo Pikku Aurorassa Talvileirin, johon osallistui kymmenen 6-9 vuotiasta poikaa. Leirillä tutustuimme elektroniikkaan tehden erilaisia projekteja alkaen murtohälyttimistä aina omiin 3D-suunnitteltuihin ja tulostettuihin avaimenperiin. Loppuviikosta rakensimme oman talvisen huvipuiston, josta löytyi useita kummitusjunia ja muuta hauskaa. Siinä sivussa ammuimme limsapulloraketteja ja rakensimme kananmunille laskuvarjoja.
[vimeo https://vimeo.com/88007563][:]